Architekti
Skupina skúsených architektov
špecializujeme sa na dizajnové vily, luxusné rezidencie
TEAM
Slovensko
Stavby máme po celom Slovensku
Pracujeme v Bratislave a Prešove
VIAC INFO
Svet
Od roku 2013 pravidelne navštevujem Singapur
Najvyspelejšie mesto sveta s množstvom inšpirácií
spolupracujeme s najsilnejšími architektami v regióne
VIAC INFO
Architekt
Moja osobná stránka
a rôzne aktivity, ktoré spolu vytvárajú
obraz o smerovaní ateliéru a ostatných činností
VIAC INFO
Previous slide
Next slide

Architekti
Luxusné Nehnuteľnosti
Vily, Rezidencie a Interiéry

Sme skupina kreatívnych ľudí pracujúcich v segmente luxusných stavieb. Sme architekti, dizajnéri, projektanti. Špecializujeme sa na projekty moderných luxusných rodinných domov. Sme s vami od vzniku myšlienky až po jej úplne dopracovanie v podobe realizačného projektu stavby, interiéru, exteriéru. Máme svoj autorský rukopis, vieme, čo robíme a sme v tom dobrí. 

Prvý Kontakt s Architektom

Ideálny je e-mail. Potrebujeme vedieť kde plánujete stavať, plánovanú rozlohu domu, výšku investície do stavby v dokončenom stave. Ak je to zákazka pre nás, obratom vám pošleme cenovú ponuku, spôsob realizácie a platenia projektu, podrobný rozsah našich služieb, časový harmonogram a požadované podklady.

Ako Pracujeme

Máme zaužívaný spôsob práce na projektoch. Pracujeme podľa našich smerníc, celý priebeh prác je pod kontrolou a plánovaný harmonogram sa stáva skutočnosťou.   

Úvodné stretnutie

Pri podpise zmluvy o dielo si čo najpodrobnejšie prejdeme požiadavky na plánovaný dom. Pre každé podlažie domu spíšeme všetky miestnosti, požiadavky na ich minimálne alebo maximálne výmery a rozmery. Čo najpodrobnejšie opíšeme predstavu o ideálnom dome, o ideálnych miestnostiach. Nazrieme do územného plánu a na rozpočet, do ktorého sa plánujete zmestiť.

Obhliadka pozemku

Po podpísaní zmluvy začíname obhliadkou pozemku. Budeme od vás potrebovať výškopis a polohopis, presné vymedzenie riešeného územia. Tieto podklady je dobré zabezpečiť ešte pred podpisom zmluvy, aby sme nestrácali čas.

Prvý návrh

Pri koncipovaní prvého návrhu pracujeme s poznámkami a s vašou predstavou ideálneho domu vyskladaného z ideálnych miestností. Zadefinovať si ideálnu miestnosť je pre nás veľmi jednoduché. Poskladať z týchto miestností dom, aby spĺňal prísne estetické nároky a aby bol výnimočný je už naša časť práce, ktorá robí naše projekty výnimočnými tak, ako ich poznáte z našich referencií. Je to umenie, ktoré treba už v prvej prezentácii čo najlepšie odprezentovať. 

Pred odovzdaním prvého návrhu

Ako prvú vymyslíme dispozíciu domu, rozmiestnenie miestností, následne dopracujeme 3D hmotu domu a dáme si k návrhu design meeting, kde sa všetci prítomní architekti pozeráme na návrh čo najkritickejšími pohľadmi, aby sme upravili a zmenili všetky nedostatky návrhu. Každý jeden návrh sme doteraz vyladzovali viacerí architekti. Je to tá najzábavnejšia vec, keď sa hmota domu mení priamo v našich rukách, keď sa menia okná, niekedy aj oveľa viac častí domu a vzniká naše malé spoločné umelecké dielo. Každý dom robíme ako keby to mal byť ten posledný a najlepší projekt, ktorý sme doteraz urobili.  

Prezentácia

Prvá prezentácia je osobná alebo prostredníctvom Youtube videa. Videa sú super, pretože si ich viete kedykoľvek pustiť znovu a neviete ma pri prezentovaní prerušiť. Pri osobných prezentáciách som po prerušení prezentácie otázkami vždy niečo zabudol. 

Videoanimácia

Naše návrhy sú veľakrát lepšie čitateľné z videoprezentácií.

Pôdorysy

Dispozičné riešenie máme spracované na pôdorysoch v mierke, všetky miestnosti sú zariadené, aby ste mali predstavu o ich využití. 

Vyladenie dizajnu

Ak sa vám zapáči hneď prvý návrh, púšťame sa spoločne do vyladenia konceptu. Drobné úpravy, zväčšovania, zmenšovania nenarušia koncept návrhu. Finalizujeme štúdiu.

Ak sme to nedali na prvýkrát, prejdeme si to, čo návrhu chýba, čo prekáža a s týmito vedomosťami pracujeme na novom koncepte. Prezentácia, videoanimácia, pôdorysy ako pri prvom návrhu. Tak pokračujeme až kým sa nedopracujeme k požadovanému stavu. Koncepty robíme štandardne maximálne 3.

Projekt pre územné rozhodnutie, stavebné povolenie

Po odsúhlasení architektonickej štúdie začíname pracovať na dohodnutých stupňoch projektu. U nás je za každý projekt zodpovedný jeden architekt. (Ja – Peter Švorc) to nikdy nie som. Architekt oslovuje ostatných projektantov profesií, ktoré treba vypracovať, navrhne spôsob fungovania domu, vyberie spolu s vami  použité technológie v dome.

Úrady . . . 

Každý úrad si na Slovensku vysvetľuje stavebný zákon po svojom. Ak nám jeho výklad vyhovuje, rešpektujeme ho, ak nás obmedzuje, bojujeme. Akonáhle máme právoplatné územné alebo zlúčené územné a stavebné povolenie, začíname popri realizačnom projekte pracovať na projekte interiéru. 

Interiér

V rámci interiéru je priestor na presné definovanie povrchov, dekorov, detailov, nábytkov a iných prvkov, ktoré sa nenachádzajú v rozsahu realizačného projektu. Pri návrhoch pracujeme s materiálmi, ktoré dokonale poznáme, kde nás len tak nič neprekvapí a neohrozí časový harmonogram dodania našich služieb. Veď popri práci na interiéri iní kolegovia pracujú na realizačnom projekte.

Realizačný projekt

Po odsúhlasení projektu interiéru vieme dokončiť realizačný projekt a v tesnej náväznosti aj projekt interiéru. 

 

Autorský dozor

Nie je to to isté ako stavebný dozor. Konzultácia so stavebnou firmou ako postupovať pri realizácii stavby, na čo si dať pozor, vyhodnotenie alternatív, najmä ak niečo nieje skladom, prípadne má realizátor skúsenosti a vyškolených ľudí s alternatívnymi prvkami.

Pre investora je dobre mať po boku architekta, s ktorým sa vie poradiť, odkontrolovať postupy stavebnej firmy, sledovať priebeh stavby odborným okom.

Hotovo!

 

Typy Projektov

Všetky projekty sú individuálne. K návrhu projektu pristupujeme podľa toho, aký má byť dom. Vaše požiadavky sa líšia rozpočtom a požadovanou veľkosťou stavieb. Rozdelili sme ich do 4 kategórií. 

URBAN HOUSE ***

Urban House alebo Mestský rodinný dom *** je menšia stavba s rozpočtom do 500.000 EUR. Pri tomto type domu pracujeme s rozpočtom veľmi citlivo, avšak podstata unikátneho dizajnu a nadčasových riešení je vždy prioritou č. 1.

GOLDEN HOUSE ****

Golden house alebo Zlatá stredná cesta **** je vyvážené racionálne riešenie pre 4 – 5 člennú rodinu s dôrazom na priestrannosť, zmysel pre detail, funkčnosť. Rozpočet je cca 1 mil. EUR.

PREMIUM SOLUTIONS *****

Premium Solutions alebo Tie najlepšie materiály a riešenia ***** sú vhodné pre našich drahých priateľov, ktorí majú možnosť dopriať si to najlepšie z najlepšieho. Kvalitatívne bez kompromisov. Jediným limitom môže byť statik a dostupné konštrukcie.

UNLIMITED LUXURY RESIDENCE *******

Doprajte si čokoľvek. Budeme Vás prevádzať pri realizácii Vašej rezidencie na mieste stavby ale aj pri výbere vhodných doplnkov kdekoľvek na svete.

Projekt Interiéru

Projekty našich rezidencií zvyčajne dopracujeme až do konca. Po získaní územného rozhodnutia, pred odovzdaním realizačného projektu začíname pracovať na návrhu interiéru.

INTERIÉROVÝ DIZAJN

Neopakovateľné nápady, unikátne riešenia, prepracované návrhy interiérov. Rezidenčné projekty (interiéry bytov, domov, hotelov) aj komerčné interiéry (kancelárie, obchodné priestory). 

Kde všade nás nájdete

Sme súčasťou našich coworkingových priestorov My Residence Showroom & Coworking. Úzko spolupracujeme s rôznymi stavebnými dodávateľmi, máme k dispozícii vzorky dlažieb, okenných profilov, fasád,…

Naše realizácie sa nachádzajú po celom Slovensku. Najjednoduchšie úvodné osobné stretnutie je v Prešove, v Bratislave alebo online. Každý návrh začína osobnou obhliadkou stavebnej parcely.

všetky kontaktné informácie

Prešov
Bratislava
Singapur

Konzultácia s architektom

Plánujete stavať rodinný dom či iný projekt? Príďte sa poradiť s architektom.

Nezáväzná konzultácia je ideálna pre pripravované novostavby rodinných domov. Spolu vypracujeme koncept projektu, prípadne získate iný nestranný pohľad na Váš existujúci návrh. Otestujete si náš systém práce a spôsob komunikácie.

Nájdete nás aj na sociálnych sieťach

Podľa typu príspevku, ktorý s vami chceme zdieľať, využívame rôzne typy online komunikácie. Nájdete tam rýchle odpovede na otázky typu čo aktuálne robíme, ako pracujeme, spracovanie zaujímavých alebo náročných detailov, naše stavby vo výstavbe… Máme radi vaše otázky k veci, sledujeme čo máte radi. Sledujte aj vy nás a odoberajte všetky novinky.

Youtube

Každý návrh má svoju videoprezentáciu, ako vznikol. Ďalej tu nájdete krátke videá zo stavieb, montáži, zaujímavosti a všeobecne skoro všetko čo sa od nás uploadlo na youtube.

Facebook

Priestor pre viac popisov k zdieľaným obrázkom, videám, článkom.

Instagram

Fotky zo stavieb, detaily a vizualizácie, skice
niekedy ale málokedy aj nejaká cudzia inšpirácia zo sveta či iná zaujímavosť.

Cenník

Cenník našich služieb posielame na vyžiadanie mailom. Rovnako podrobný rozsah projektu rozdelený do jednotlivých stupňov, etapy projektu, finančný plán plnenia záväzkov.

1 | vyplňte formulár

2 | mailom dostanete cca 9 otázok, na ktoré potrebujeme Vaše odpovede

3 | do 1-2 pracovných dní Vám pošlem prvý návrh individuálnej cenovej ponuky

4 | ak bude priechodná, veľmi radi sa s Vami stretneme a prejdeme si technické detaily 

Ing. arch. Peter Švorc

architekt, developer, cestovateľ, spisovateľ, coworking manager, dobrodruh,…

Ing. arch. Peter Švorc

peter.svorc@apsp.sk

Bratislava: +421 918 641 270

Prešov: +421 948 790 817

Návrat hore