vízia nášho ateliéru

VÍZIA

Mojou víziou je vytvoriť neodolateľné pracovné prostredie pre architekta, ktorý si vyberá tímový alebo individuálny spôsob práce. Užíva si riadenie svojho životného času a miesta, odkiaľ chce pracovať. Pravidelne sa stretáva na koordinačných poradách a firemných školiacich konferenciách, spojených so zábaovou a relaxom. Užíva si slobodu, je tvorcom svojho života. Sieť spolupracovnákov sa šíri po vybraných miestach zemegule. 

Nový KONCEPT

Celá firma je rozdelená do samostatných jednotiek, vzájomne sa dopĺňajú a keď pracujú podľa pravidiel, vieme spolu napredovať a rásť. 

Každý pracovník v tíme má zodpovednosť za svoj diel práce. Buď je to projekt ako celok alebo nejaká podporná činnosť, ktorá má svoje minimálne požiadavky, ktoré je treba v čase napĺňať a prekonávať. Ak sa projekt odovzdá o 2 týždne skôr ako sa naplánovalo a schválilo, je tu transparentný priestor pre odmeny. Firma šetrí čas na réžii, pracovníci majú voľné kapacity pre ďalšie projekty a zákazníci nezaplatili ani viac ani menej a projekt majú v rukách. 

Podobne je to s marketingom a ostatným vo firme. Všetko si plánujeme, aby sme vedeli čo robíme, koľko času a peňazí potrebujeme na splnenie našich cieľov..

Smernice

Na jednej strane sa snažím nelimitovať tvorivosť ľudí, a síce smerniciam sme sa nevyhli. Na smerniciach je super to, že sa človek nestratí v zložitom procese práce architekta, míľniky sa doplnia o termíny a aj na strane zákazníka je prehľad, čo a kedy sa bude u nás robiť a aké doplňujúce informácie potrebujeme. 

Dotazníky, preberacie protokoly a iné materiály máme pripravené, netreba sa zdržovať špekulovaním a čas radšej investovať do projektovania.

Vďaka smerniciam vieme odovzdávať skúsenosti mladším architektom oveľa efektívnejšie.

Samostatnosť

Pre skúsených a nami vyškolených architektov je tu priestor pre samostatnú prácu. 

My zabezpečujeme celý servis ateliéru (marketing, právne riešenia,…) a architekt sa plne venuje projektovaniu / práci na projekte.

Samostatný trvalo udržateľný pracovný systém

Ako architekt podnikám od svojich vysokoškolských čias. Skúšam rôzne spôsoby vedenia firmy, inšpirujem sa svetovými podnikateľmi a vyberám si pre mňa prijateľné podnikateľské drobnosti, z ktorých skladám funkčný firemný celok.

Ľahko sa o tom píše, ale oveľa zložitejšie je nájsť a udržať tých správnych ľudí. Ako mladý architekt som nevedel, že viesť firmu a pracovať na projektoch sú dve úplne rozdielne veci. Virtuálny priestor je v porovnaní s rokom 2007 úplne iný. Je dôležitejší, vyžaduje si mnoho pozornosti a mnoho iných aktivít.

  • marketing
  • reklama
  • právny servis
  • vzdelávanie sa
  • údržba priestorov
  • zabezpečovanie kancelárskej techniky
  • upratovanie
  • mnoho ďalších

Pridajte sa k nám

Ak je to niečo pre Vás, ozvite sa mi. Ak poznáte niekoho, komu by tento článok mohol zmeniť život, určite mu ho prepošlite. Ak sú vám sympatické moje myšlienky, ostaňme v kontakte napríklad mailom. 

Návrat hore