Prednášky o Singapure a Tomášovi Baťovi

VENOVANIE

Pre mladých ľudí plných nadšenia a elánu. Mám pripravenú sadu niekoľkých 45 minútových prednášok. Témou je mestský štát Singapur a podnikateľský príbeh Tomáša Baťu. Ideovo to súvisí a oba okruhy sú plné inšpirácií, vedomostí, know-how, motivácie učiť sa a pracovať. Moje prezentácie sú obohatené o fotky z miest, o ktorých budem prednášať.

SINGAPUR

Ekonomicky a politický zázrak. Najvyspelejšie mesto sveta.

Netreba veľa googliť, aby sa človek dopátral k tomu, že malý mestský štát je po všetkých stránkach výnimočný. Má jeden z najrušnejších a najdôležitejších námorných prístavov vo svete, najlepšie letisko na svete (výsledok celosvetového hlasovania cestujúcich opakovane niekoľko rokov po sebe), biznis hub pre finančné inštitúcie ale aj miesto riaditeľstiev globálnych spoločností.. 

Aktuálne mám o Singapure pripravené 3 prednášky:

  • Singapur dnes – Ekonomický zázrak? – úvodná prednáška pre tých, ktorí doteraz nepočuli skoro nič o tomto úžasnom mestskom štáte. Čísla, parametre,… 
  • História Singapuru – od jeho založenia Angličanmi ale aj predchádzajúce obdobia, ktoré sa začali objavovať len pred pár mesiacmi. Ako sa Singapur vypracoval na pozície, ktoré zastáva vo svete biznisu, realít, architektúry a umenia
  • Juhovýchodná Ázia – SG je v centre JV Ázie, mesto s vynikajúcou dopravnou a informačnou infraštruktúrou. Prednáška bude aj o okolitých krajinách, ktoré som navštívil. Prednáška očami Slováka žijúceho na Slovensku a tak trošku v Ázii.

TOMÁŠ BAŤA

Celosvetovo uznávaného podnikateľa Tomáša Baťu tu nebudem predstavovať, o jeho výnimočnosti boli popísané desiatky kníh. Keďže to ich vydáva prevažne Nadácia Tomáša Baťu, skoro všetko je v češtine a skoro všetko, čo sa dalo, som aj prečítal. Navštevoval som akadémiu Tomáša Baťu, čo ma nesmierne motivovalo a viedlo u úpravám môjho podnikania. 

O Tomášovi Baťovi mám pripravené 2 prednášky:

  • Kto bol Tomáš Baťa – pre tých, ktorí o ňom vedia menej a možno trochu viac. 
  • Ako sa firma Baťa rozšírila po celom svete. O stavaní baťovských miest..

Pridajte sa k nám

Ak je to niečo pre Vás, ozvite sa mi. Ak poznáte niekoho, komu by tento článok mohol zmeniť život, určite mu ho prepošlite. Ak sú vám sympatické moje myšlienky, ostaňme v kontakte napríklad mailom. 

Návrat hore